Jak ji dokončit, přizpůsobit stylu interiéru, zdůraznit její výhody a užít si funkčnost po mnoho let?

Velikost místnosti a přístup k přirozenému světlu jsou jedním z klíčových faktorů, které určují výběr podlahy. Při správném výběru zdůrazní klady interiéru a zmenší jeho možné nedostatky. Široká škála dekorů a velikostí na trhu vytváří opravdu skvělé možnosti.
tmavé parkety v salonku

·        Světlá podlaha

Malé, špatně osvětlené pokoje vyžadují speciální řešení. Je nutné zvolit podlahu ve světlých dekorech, která vizuálně rozzáří prostor a zvětšuje jej. Vhodná bude bílá, béžová a jemná hnědá a šedá. Kromě toho můžeme být v pokušení sáhnout po úzkých deskách (asi 160 mm), které vizuálně „rozšíří“ místnost. Ty budou perfektním doplňkem aranžmá ve skandinávském nebo provensálském stylu.
dřevěná podlaha v předsíni

·        Temné dekory pro majestátní pokoje

Na druhou stranu si majitelé velkých bytů mohou dovolit tmavou barvu podlahy. Prkna v antracitech, wenge, grafitu nebo v blízkosti černých odstínů zdůrazňují stylový charakter interiéru a dodávají mu sofistikovanost. Pro zvýšení tohoto efektu zvolte desky s nadstandardní šířkou (cca 282 mm), která ještě více zdůrazní nádheru prostoru. Podlahy s tmavou barvou, bohužel, absorbují hodně světla, proto je vhodné zajistit mimo jiné řádné rozjasnění prostoru okny a instalací bodového osvětlení. Pokud chceme vyzdobit interiér klasickým nebo koloniálním stylem, tmavá podlaha bude to pravé.

·        Neutrální barvy jsou způsob, jak uspořádat jakýkoli prostor

Podlaha v přírodní barvě dřeva je univerzálním řešením. Krásně harmonizuje s jakýmkoli dekorem a zároveň je estetickým pozadím ostatních prvků v místnosti. Jedná se tedy o velmi bezpečnou volbu, doporučenou lidem, kteří jsou nerozhodnutí nebo mají rádi časté proměny v bytě. Podlaha v dekoru přirozeného dřeva dodají interiéru mimořádně harmonický vzhled, který ladí s moderním i tradičním pojetím designu. Jejich teplá hnědá barva a zejména struktura dubu jsou nadčasovou kombinací.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup