Představte si třeba situaci, kdy vás náhodný kolemjdoucí načapá v nedůstojné situaci. Jak je to jenom nemilé, že?

Představte si, že vás při podobně nevhodném počínání přistihne hned celá skupinka náhodných svědků. To je ještě horší.

A představte si, že si vás tito nejen všimnou, ale navrch si vás ještě začnou fotografovat. Třeba právě v onom okamžiku, když jste byli v onom křoví tak šťastní z toho, že se vám podařilo stáhnout kalhoty dřív, než došlo k nemilé nehodě. Nebo když jste zrovna opustili sexshop, když vám coby ženě někdo nechtěně přišlápl vaši dlouhou sukni nebo vám tato zůstala přivřena ve dveřích rozjíždějícího se autobusu a stalo se, co se stalo, když se vám právě cestou z restaurace neudělalo volno a podobně.
google v notebooku

Myslíte si, propadajíce se hanbou, že už nemůže být hůř?

Vězte, že může. Protože jak jenom je jednoduché stáhnout takový snímek do počítače a podělit se o něj s celým světem! Každý má přece přátele, jimž se tím může pochlubit a klidně i pochlubí, oni přátelé mají také své přátele, od těch to putuje dál a dál. A rázem jste notně neblaze proslulí. Přičemž je to nepříjemné zejména tehdy, když to následně oklikou doputuje k vašim blízkým, kolegům, přátelům, známým, příbuzným.

A jediné, co vás v tu chvíli (ne)může utěšovat, je to, že lze internet zneužít i k něčemu ještě horšímu. Protože kromě diskreditujících fotografií se tam nejednou objeví i věci, jež mohou napáchat ještě daleko závažnější škody.

Protože zneužít se dají i podobně zveřejněné věci jako


a) čísla průkazů a dokumentů či daňová identifikační čísla


b) čísla bankovních účtů


c) čísla kreditních karet


d) snímky vzorových podpisů


e) zdravotní záznamy

To vše může znamenat hodně velké problémy. Dají se díky tomu falšovat různé smlouvy, krást peníze, podvádět, manipulovat,…

A proto se Google rozhodl, že (nejen).
google na smartphonu

Podobné citlivé údaje tak již nemá být možné s pomocí Google vyhledat. Zřejmě proto, že je stále více lidí, kteří si právě toto, tedy větší anonymitu na internetu, přejí.

Doposud se sice podobné údaje na internetu hledaly jen těžko, nyní to však má být zhola nemožné. Tedy alespoň Google v tomto nebude nápomocen a tyto údaje z vyhledávání zcela vymaže.

A je dost možná jen otázkou času, než se nikdo k cizím citlivým informacím nedostane. Což je dobře. Navzdory tomu, že jde ve své podstatě o cenzuru. Jež by tímto dobrým počinem ale každopádně měla skončit a dál už se nešířit.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup