Během menstruace ženy pociťují nepříjemný diskomfort. Mají strach z toho, že dojde k prosáknutí tekutin i přes použití menstruačních pomůcek, a bojí se toho, že budou cítit. Běžně většina z nich používá tampony a vložky, a ani tak si nejsou jisté, jestli jsou chráněné dostatečně. Z toho důvodu se vyvinuly i menstruační pomůcky. Už dávno odzvonilo tamponům a vložkám, které mohou dokonce způsobovat zdravotní potíže.

Místo vložek a tamponů můžete zkusit používat menstruační kalíšek nebo kalhotky. U kalíšku je ta nevýhoda, že se musí vylít, důkladně omýt a zavést zpět. To může být pro mnohé ženy velmi nepříjemné, a to zejména v práci nebo ve škole. Ne všude je umyvadlo na wc, a umývat kalíšek z lahve není úplně komfortní. A na řadu přichází kalhotky.

šedé kalhotky

Nejsou to obyčejné kalhotky
Menstruační kalhotky jsou vyrobeny z více savých vrstev. Počet vrstev se liší podle toho, na jak silnou menstruaci jsou kalhotky určené. Díky savému materiálu jsou kalhotky zcela nepropustné, a nepropustí ani tekutiny ani zápach. I proto se staly velmi oblíbenou hygienickou pomůckou. Jsou velmi komfortní a vůbec nejde poznat, že je nosíte.

žena v kalhotkách

Menstruační kalhotky – jak fungují zajímá celou řadu žen. Nosí se místo klasických kalhotek. Jsou vhodné jak na běžné nošení, tak na noc i na sport. Ochrání vás v každé situaci, a můžete se na ně spolehnout. Jsou vhodné i pro mladé dívky, které mají svou první menstruaci. Stačí je jen vyprat na 40 stupňů a nechat vysušit. Vydrží vám dlouhé roky, takže navíc ušetříte nejen svoji peněženku, ale i životní prostředí.

Moderní hygienické pomůcky
Pokud hledáte moderní řešení ochrany před protečením, kalhotky jsou to pravé. Rozhodně vás nezradí, a budete chráněná po celou dobu menstruace, a to jak během běžného pohybu, tak i při sportu. Jsou flexibilní, a přesto nasají všechno co je potřeba.