Vyhledáváme různé wellness pobyty, poznávací zájezdy nebo další činnosti, které nás odvedou od běžného způsobu života. To všechno se zkrátka počítá, stejně tak jako změna každodenních návyků. A v dnešní době existuje několik různých metod, které se považují za spolehlivé a s léčebným procesem. Mezi jednu takovou v celku neobvyklou metodu patří léčba tmou. Mnozí si představí hororové scény a pro někoho již může být jen při této myšlence doslova tragédie, nic nedělat a být zavřený v místnosti, kde je absolutní tma. Vždyť vlastně to se nedá vydržet. Jenomže to je spíš zakódováno v naší hlavě. Tato léčba přináší svoje výsledky, o kterých vypovídá svědectví jednoho z účastníků, který popisuje nejen pocity svoje, ale i pohled ostatních na něj, když léčbu ukončil. Že do toho šel dobrovolně, svědčí jeho článek , který může mnohé zároveň motivovat k podobnému kroku.

terapie

Nic víc, než jen tma

No kdyby jen tma, ale také ticho, prázdno. Zkrátka nic, co by nás nějak zaměstnalo. Když si to člověk jen představí, tak mu běhá mráz po zádech. Představa toho, že několik dnů budeme někde zavření a jediné co uslyšíme, bude tlukot srdce, je naprosté šílenství. Přesto to ale má léčebné účinky a také řádně očistné. Hlavním účelem je udělat rekapitulaci svého života, jak na tom vlastně jsme, co nás trápí, zkrátka by nám tato léčba měla pomoci nalézt odpovědi na naše ne zrovna lehké otázky. Navíc tragédie to bude pro někoho, kdo neustále pracuje a nyní tu bude minimálně týden všechno úplně stát nebo ještě lépe bude to fungovat i bez nás, o čemž se posléze přesvědčíme.

psychologie

Tohle je ale nářez

Zpočátku to bude rozhodně těžké. Nejsme zvyklí nic nedělat i totiž ve chvílích volna si vezmeme knihu nebo časopis a zaměstnáváme mozek novými informacemi. Tohle je něco úplně jiného. Minimálně 5 dnů je třeba vydržet. Samozřejmě je v místnosti postel, toaleta, stůl, skříň atd. Jen je tu tma a nic víc. Jediná činnost, která nás zaměstná, jsou myšlenky, spaní a jídlo. Přesto takovéto zklidnění přináší naprosto skvělé výsledky. Tady vyhráváme mnoho vnitřní bojů a porážíme vnitřní stres.