Dnes už neplatí jen to, že modrá je dobrá. To samé se týká i černé barvy. Alespoň to prosazují světoví designeři interiérů, kteří ladí do černa už ne jenom klasicky koupelny, ale i kuchyně a obývací pokoje. Černá barva v interiéru může také vypovídat o tom, že si potrpíme na luxus a máme styl. Poslední top interiéry jsou prostě laděny do antracitové až černé barvy.
geometrické dlaždice

Antracitově laděný interiér

Stále více se v interiérech objevují i černé doplňky, dekorace a nábytek. Pořiďte si tedy do svého domova například:
·         černá kožená křesla, nebo i celou černou sedací soupravu
·         tmavý nábytek
·         antracitové podlahy a stěny
·         černé dekorace a doplňky
Budete trendy i při zařizování vašeho interiéru. Pokud máte obavy z takového přechodu z bílé na černou, vybírejte si doplňky a zařízení v klasické černo-bílé kombinaci.

Kombinujte s jinými barvami

Černou barvu však nenacházíme jen na nábytku a doplňcích, ale šedou až černou barvou se natírají také stěny interiéru, a někdy i stropy.  Velice efektně vypadá černý interiér, který se sladí s oblíbenou bílou barvou. Někdy se černá barva v bydlení obmění za tmavě modrou, nebo i za tmavě zelenou barvu. Tyto temně laděné odstíny barev v prostředí okolo vás vtáhnou do sebe. Ideální kombinace temných stěn je potom:
·         s kovovými doplňky, které jsou zlacené, stříbrné, nebo i měděné
·         s velkými plochami zrcadel
kávový servis

Je tam stěna, nebo není?

Černá stěna, která se v interiéru nachází, jakoby zmizí. Je to dáno optickým klamem, kde stěna vypadá, jako by se ztrácela kdesi ve stínech. Temné stěny jako bychom ani nevnímali. Zkuste třeba natřít černou barvou pouze jednu ze stěn ve vašem interiéru. Budete mít dojem, že prostor okolo vás je nekonečný. A nezapomínejte, že v takto černě laděném bydlení se nejvíce vyjímají temně zelené odstíny barev. Vybavte tedy svůj interiér co největším počtem zelených rostlin v dekorativních květináčích.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup