Tipů pro balení a stěhování starožitností https://www.odnesto.cz/tipy-pro-baleni-a-stehovani-starozitnosti/ je celá řada a chcete-li se pobavit, stáhněte si a pusťte film „Kulový blesk“ z roku 1978, kde se starožitnosti jen tak bezprizorně povalují v nákladovém prostoru jednoho ze stěhovacích aut, a kde dochází k záměrné záměně Mistra Bílka s křišťálovým lustrem.

Klíčová role bublinkové fólie

My bychom měli filmové zpracování „největší akce v dějinách stěhování“ brát s velkou rezervou a řídit se raději moderními postupy, které máme k dispozici.

Máte-li doma starožitný nábytek a jiné starožitnosti, měli byste se doslova opřít o výhody bublinkové fólie. Ta je naprosto netoxická, nezapáchá, neabsorbuje pachy, je levná, dobře dostupná, ale hlavně je to perfektní balicí materiál, který dnes zatím nemá konkurenci.

starožitná pohovka

Starožitnosti včetně nábytku balte po jednotlivých kusech do více vrstev fólie tak, abyste pohmatem vnímali, že jsou i při větším stlačení dobře chráněné před poškozením. Klidně https://blesk.cz/clanek/bydleni/515902/z-lega-postavite-vsechno-klidne-i-dum-kuchynskou-linku-nebo-sluchatka.html si dejte záležet a starožitnou komodu nebo taburet obalte čtyřmi vrstvami fólie s bublinkami. Nic tím nezkazíte, právě naopak, protože tím předměty ani příliš nenabydou na objemu, ani neztěžknou.

Dejte pozor na hrany a rohy

Starožitný nábytek je velmi citlivý na poškození zejména v rozích a na hranách. Pamatujte, že se většina těchto kousků nedá rozebrat tak, jako moderní nábytkářské výrobky, a proto tu musíte pamatovat na to, že stěhováci budou každý kus starožitnosti přenášet vcelku.

starožitná truhla

Postupujte při balení tak, že nejprve přelepíte lepicí páskou hrany a rohy pomocí zahnutého papírového kartonu v jedné nebo ve více vrstvách, a teprve pak zabalíte nábytek do bublinkové fólie. Fólií nešetřete, nevyplatí se tu ušetřit dvě stovky na balení nábytku, jehož hodnota přesahuje desítky, někdy stovky tisíc korun, a jehož morální hodnotu nelze penězi vyčíslit vůbec.

K balení starožitností lze s úspěchem využít i tenkou stretch fólii, chce to však sázet na zdravý selský rozum a kombinovat ji s bublinkovou fólií tam, kde to má význam. Stretch fólie se hodí třeba tam, kde víte, že bude nábytek při manipulaci a přepravě chráněn před nárazy, a stačí vám zajistit pouze tenkou ochranu před poškrábáním povrchu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup