Když se domluvíte s vašimi blízkými v rámci několika rodin s dětmi, anebo přáteli, kteří vyznávají shodný životní styl, můžete prožít báječnou dovolenou na jihu Čech a bude vám k tomu stačit jediný větší vůz s přívěsným vozíkem. Pronájmy dodávek na dovolenou z půjčovny dodávek Praha 4 nejsou ostatně žádnou novinkou, vozy bývají v létě rozebrány poměrně rychle a tak včasná rezervace nikdy není na škodu.

My bychom vám rádi nabídli tip na pobyt v místech, která patří k nejnavštěvovanějším v republice, a kam byste se mohli vypravit spolu s jízdními koly nebo nafukovacím raftem, případně, dle možností, s polyetylenovými kánoemi.

Vltava v Krumlově

Řeka Vltava je jednou z nejkrásnějších na světě, každý rok ji splouvají vodáci nejen z Česka, ale i z Rakouska a z Německa, kteří využívají sítě půjčoven vodáckého vybavení. A proč právě Vltava? Má totiž regulovaný průtok a její okolí na horním a středním toku je natolik romantické a zajímavé, že přitahuje každoročně desítky tisíc nadšenců. V červenci tu bývá doslova plno a může se vám stát, že narazíte na přeplněné kempy a hodinové fronty na sjíždění jezů.

Není však nutné absolvovat něco takového, vy byste mohli podél Vltavy cestovat autem a kombinovat ji s výlety na kolech. Cyklostezky podél řeky jsou ještě zajímavější a hlavně mnohem klidnější, volné a pohodové.

meandrující Vltava

Trasu můžete naplánovat z kempu u Soumarského mostu, pokračovat podél meandrů k Lipenské přehradě, ubytovat se třeba v Horní Plané a svézt se přívozem na druhý břeh, abyste mohli naplno obdivovat krásy tamní krajiny. Dalšími zajímavými místy jsou Loučovice a Čertova stěna, Čertovy proudy, klášter ve Vyšším Brodě, hrad Rožmberk nad Vltavou, městská památková rezervace a zámek Český Krumlov, klášter Zlatá Koruna, zřícenina hradu Dívčí Kámen, zámek Hluboká nad Vltavou a umělý vodácký slalomový kanál v Českém Vrbném.

Až tudy budete projíždět a míjet hluboké smrkové lesy, otevřené palouky a překrásné meandrující zákruty Vltavy s rychle tekoucí vodou zčeřenou vlnkami peřejí, možná se vám přihodí něco podobného, co se stalo před vámi již mnohým z nás – budete chtít podobné zážitky alespoň jednou zopakovat.