Když venku prší, může to být pěkná otrava. Pokud navíc ještě máte doma děti, které ani chvilku neposadí a neustále si nárokují vaší pozornost, může to být ještě horší. Pokud nemůžou jít děti ven, nějakou chvíli si vystačí se svými hračkami a vlastní představivostí, ale známe děti, nevydrží to věčně. Ze začátku tak není těžké zabavit, jenže pokud se počasí nechce umoudřit delší dobu, nápady jsou vyčerpány a děti se začínají nudit a zlobit. A co teď?! Přinášíme vám několik nápadů, které vás zachrání ve chvíli, kdy už máte chuť skočit z okna.

děti s počítačem

Věk dítěte je rozhodující

Při výběru činnosti je důležitým faktorem i věk dítěte. Je vcelku pochopitelné, že jiné hry se budou hodit pro malé děti a jiné pro školou povinné. S tříletým dítětem můžete klidně kreslit, hrát jednodušší verzi pexesa nebo mu číst. Co třeba pohádka mašinka tomáš, kterou vaše dítě ještě určitě nezná a s radostí se zaposlouchá do napínavého příběhu plného dobrodružství. Mladší děti však budou vyžadovat vaší nepřetržitou pozornost, neboť si ještě samy hrát neumí. Předškolní děti už se zabaví i bez vaší asistence. Je vcelku logické, že čím starší děti budou, tím méně pozornosti bude zapotřebí jim věnovat.

stavění z kostek

Zábava mimo domov

To že je venku nevlídno, ještě neznamená, že musíte celý den strávit zavření doma. Ty nejmenší se nejvíce vydovádí v dětských centrech, které jsou mnohdy vybaveny řadou zajímavých hraček. Dítě rádo něco nového neustále objevuje a tak nové a neznámé prostředí pro něj bude určitě zábavou na několik hodin. Vy se můžete osvěžit a pochutnat si na něčem dobrém, popovídat s ostatními rodiči nebo si odbýt resty, na které nebyl až doteď čas.

Větší děti se zase zabaví v bazénu nebo aquaparku, které v dopoledních hodinách bývají liduprázdné. Navíc tím nahradíte i tolik potřebný pohyb, kterého nikdy není dostatek.