Banky se v posledních letech doslova předhánějí, která z nich přijde z výhodnější nabídkou. Se stále se narůstající inflací už ovšem nabídky úvěrů nejsou pro běžné smrtelníky natolik lákavé. Bohužel celosvětová ekonomická krize vlivem pandemie nás ochromila více, než si mnozí představovali. Dnes už můžeme s klidným svědomím říci, že to bude trvat řadu let, než se ocitneme na stejných číslech, jako tomu bylo před dvěma lety. Česká republika se po vzoru jiných zemí EU snaží pomalu „vyhrabat“ z ekonomických problémů, ale bohužel jí to jde jen velmi pomalu. Situace je nestálá a stále více lidí se ocitá na pokraji svých sil.

Měsíční výdaje

Přibývá i počet zamítnutých úvěrů a celá situace bude jistě za několik týdnů eskalovat s příchodem zvyšování úrokových sazeb u většiny úvěrů jako reakce České národní banky na nejvyšší inflaci v historii naší malé země. Je proto pochopitelné, že Češi hledají alternativu k bankovním úvěrovým produktům, které jak se zdá, nabízí právě nebankovní sektor.

Nebankovní úvěry využívají primárně žadatelé, které banka odmítla. Kdo by se nenechal zlákat až příliš pohádkovými podmínkami a tak snadno získanými penězi. Není ovšem tato pohádka klamavý trik některých poskytovatelů úvěrů?

Půjčení peněz

Rychlé spotřebitelské úvěry, dokonce nebankovní hypotéky bez registru https://www.hypoteka-bez-registru.net/hypoteky_bez_registru/ či doložení příjmů. Co se zdá v bance jako utopie, se v nebankovním sektoru stává realitou. Je ale zapotřebí si uvědomit, že tato „štědrost“ nebankovních společností je možná někdy až tvrdě vykoupena vysokými sankcemi za prodlení se splácením nebo vysokým úrokem. Jestli se úvěr od nebankovní společnosti vyplatí? Asi záleží na situaci, v které se dotyčný žadatel nachází. Rozhodně se nejedná o špatné úvěrové produkty v pravém slova smyslu, za zcela výhodné bychom je ale považovat také neměli.