Okno nad kuchyňskou linkou je ideální pro vaši práci v kuchyni, protože denní světlo dopadá přímo na pracovní desku kuchyňské linky. Bývá však problémem, jak kuchyňskou linku a prostor okolo vyřešit, abyste měla krásný výhled ven a zároveň dostatek úložného prostoru v samotné kuchyni. Vyřešit vybavení kuchyně, aby vypadala co nejvíce příjemně a útulně, a navíc byla maximálně praktická, je veliká výzva. Přesto se k tomuto projektu mnoho výrobců kuchyňských linek již uchyluje.
prostorná kuchyň

Dostatek prostoru

Nejtěžším oříškem v tomto projektu bývá řešení dostatku úložných prostor, když značnou část místa nad kuchyňskou linkou zabírá právě to okno. A což teprve, když je prostor kuchyně velice malý. Nabízí se zde mnoho možností. Každé řešení kuchyňské linky se odvíjí od toho, jak:
je veliké okno, které se nachází v kuchyni
je okno v kuchyni usazené
zda je okno nad pracovní deskou
zda je okno nad dřezem
kolik úložného prostoru je potřeba
kde má být umístěna digestoř
co by se vám líbilo
co vyhovuje právě vám
jaké jsou vaše finanční možnosti
zelenina u okna

Jaké máte v kuchyni okno

Můžeme se rozhodovat, jak bude kuchyňská linka vypadat podle stávajícího okna. Z běžně velkého okna bude proudit na naši kuchyňskou linku dostatek světla, ale už nad okno nedáte mnoho úložných prostor. Máme-li v kuchyni standartní okno, bude pro naši kuchyň nejvhodnější kuchyňská linka, která již nad sebou žádné úložné skříňky nemá, případně jen menší úložný prostor, nebo jen na jedné straně od okna. Vhodným řešením zde bývají poličky.
každodenní život
Pokud je okno v kuchyni dlouhé a úzké, je to nejlepší varianta pro veliké množství úložného prostoru v malé kuchyni. Takové okno poskytuje dostatek světla a současně zde mohou být i horní úložné skříňky. Takové řešení je však nejvhodnější pro moderně pojatý styl interiéru.