Ač se to může zdát, oba materiály mají své výhody i nevýhody. Záleží i na tom, jakou domácnost máte či chcete mít. Nejde jen o cenu, ale o trvanlivost použitého materiálu.
Masiv
Výhody masivu jsou nesporné. Jedná se o dlouhodobou trvanlivost materiálu. Cokoliv si koupíte z masivního dřeva, vydrží to snad věky. I vzhled se dá přizpůsobit, nábytek lze natřít jakoukoliv vybranou barvou. A když se k masivnímu nábytku budete chovat šetrně, můžete dosáhnout luxusního vzhledu. Nesmíme zapomínat na to, že stačí vzít do ruky brusný papír a drobné vady či poškození jím odstranit. Pak stačí přetřít barvou či lakem a nábytek je jak nový.masivní nábytek.jpg
Nevýhod je však hned několik. První a nejvýznamnější je zřejmě vysoká pořizovací cena. Levný nábytek z masivu nebývá kvalitní a mnohdy se o masiv jedná jen u pohledových částí nábytku. Zbytek nemívá s masivem vůbec nic společného. Též se musíte rozmyslet, zda chcete nábytek z měkkého či tvrdého dřeva. Z tvrdého je odolnější, ovšem pokud máte malé děti či zvířata, ani on neodolá. A poničení tak drahého kousku nábytku zvířetem či dítětem, to mrzí opravdu moc.kuchyň z lamina.jpg
Lamino
Prvně si vypíšeme výhody tohoto materiálu. První je zajisté cena. Pořizovací náklady jsou opravdu minimální a i větší kusy nábytku tak při troše hledání a štěstí můžete získat skoro za minimální cenu. Nesmíme ale zapomínat na to, že od nábytku též očekáváme trvanlivost. Proto je lepší jít střední cenovou cestou. Další výhodou je lehkost materiálu. Celý velký kus nábytku, třeba skříň, váží jen zlomek toho, co by vážila stejná skříň z masivu. Též materiál se používá tenčí. Nízká pořizovací cena má výhodu i v tom, že kdykoliv a bez váhání můžete použít daný kus nábytku nový.
Nevýhoda je poměrně jasná. Nábytek z lamina nevydrží věky. Pokud hledáte nábytek, co přežije i pro příští generaci, tento typ to skutečně není. Dále se jedná o to, že poškození laminového nábytku nejde jen tak opravit a dojde k němu velice snadno. Stačí pára, voda či zvíře a nevzhledné a neopravitelné šrámy jsou na světě.