Krásný květináč dodá vašemu interiéru i exteriéru úplně nový rozměr. Oživíte jimi prostor, ve kterém se budou skvěle vyjímat. Dnes si můžete vybrat z celé řady květináčů, které vypadají přímo fantasticky. Některé jsou jen bílé, jiné září pestrobarevnými barvami.

Na trhu jsou ovšem také překrásné designové květináče, které můžete zařadit mezi hotová umělecká díla. Je jich opravdu nepřeberná paleta ve všech možných provedení, tvarů, barev i kreativních nápadů. Jsou precizně zpracované, a některé si dokonce můžete nechat navrhnout přímo na přání.

Než si květináč pořídíte, měli byste si ujasnit, zda vám bude zdobit venkovní nebo vnitřní prostory. Pro venkovní použití byste měli zvolit květináč, který splňuje určitá kritéria, kdežto do interiéru můžete použít jakýkoliv materiál.

·         KVĚTINÁČE A TRUHLÍKY DO VNITŘNÍCH PROSTORŮ
V interiéru většinou květináče a truhlíky slouží jako designový obal pro květiny, které jsou již zasazeny v plastovém květináči. Mají být především ozdobou a vhodným doplňkem do bytu, který svou krásou a nápaditostí zkrášlí fádní prostor. Mohou být vyrobeny z jakéhokoliv materiálu, neboť jim nehrozí žádné poničení vnějšími vlivy. Záleží tedy jen na vašem výběru a vkusu.

·         KVĚTINÁČE A TRUHLÍKY DO VENKOVNÍCH PROSTORŮ
Květináče pro venkovní využití musí splňovat jistá kritéria. Především by měly být mrazuvzdorné, aby přečkaly i extrémní klimatické podmínky. Měly by mít díry na dně, aby se zabránilo uhnívání nebo zbytečnému přelití rostlin. Všechny venkovní květináče by měly být lehké, což jistě oceníte především u květníků větších rozměrů.

Nejen že je snadněji přemístíte z místa na místo, ale také nezatěžují místo, kam je položíte, což jistě ocení například vaše střešní terasa. Zapomínat byste neměli také na pevnost těchto produktů, aby nedocházelo k jejich poškození. Dobře vyrobené květináče by se měly pyšnit neomezenou životností.
Je jedno, zda si je dáte na zahradu, dvorek nebo terasu, všude by měly dobře sloužit svému účelu a zároveň vytvořit hezkou atmosféru.