Při rekonstrukci nebo rovnou celé výměně oken se zaměřte také na výměnu parapetů. Výměna parapetů je vhodná i bez výměny oken při jejich poškození. Venkovní parapety mohou poškodit různé dekorativní truhlíky, truhlíky s květinami, nepříznivé povětrnostní podmínky a podobně. U vnitřních parapetů může dojít k poškození různými květináči nebo také domácími mazlíčky jako jsou kočky, které tráví na okenních parapetech obvykle mnoho času. Parapety můžete také vyměnit v případě, že chcete obměnit vzhled interiéru nebo exteriéru vašeho bydlení.

venkovní parapet s muškáty

Výměna parapetů není nikterak náročná a nezabere vám mnoho času, zato výsledek je velmi efektivní. Parapety vám mohou vyměnit profesionálové jak ze stavebních firem nebo z řad domácích manželů. Pokud jste trochu zdatný domácí kutil, můžete se do výměny parapetů pustit sami nebo za pomoci rodiny či přátel. Před výměnou interiérových parapetů si promyslete, jaký materiál pro vás bude nejvhodnější, zda upřednostňujete parapety z dřevotřísky nebo z komůrkového plastu.
parapet s tulipánem

Nepřeberné množství venkovních a vnitřních parapetů najdete na , vybrat si můžete z velkého množství velikostí. U venkovních parapetů od 50 mm do 400 mm a u vnitřních parapetů od 150 mm až po 700 mm. Tato firma, která získala v roce 2006 titul nejlepší firmy na Příbramsku, bude zárukou prodeje kvalitních parapetů, včetně potřebných doplňků, jako jsou všelijaké šrouby nebo různobarevné krytky na vnitřní parapety.

Výměna parapetů značně osvěží a omladí váš interiér a v případě výměny venkovních parapetů omladí vzhled celého domu nebo bytovky. Při správné péči vám budou nové parapety dělat radost mnoho let. Parapety jsou nedílnou součástí oken, je tedy vhodné ošetřovat je pokaždé, když myjete okna pomocí vhodných běžně dostupných přípravků z drogerie.