Určitě každý z nás zná Microsoft Office. Pro ty co stále neví, jedná se o programy Word, Excel, PowerPoint, Outlook a další. Můžeme též mluvit o balíčku kancelářských programů. Tyto balíčky bývají často v nějaké demo verzi již při koupi nového notebooku. Určitě se s nimi můžete setkat například i ve firemních počítačích. Ovšem mají jednu velkou nevýhodu – jsou placené. Často za ně platíme nemalou finanční částku, aniž bychom věděli o tom, že existuje i jiná varianta! Pojďme se na ni společně tedy podívat.

obrazovka s prezentací

Existuje celá řada open source (zdarma přístupných) aplikací, které by již zmíněný kancelářský balíček mohli nahradit, ovšem nejznámější a v poslední době nejdokonalejší je právě Google Docs. Česky bychom tuto webovou aplikaci mohli přeložit jako Google Dokumenty. Tato aplikace je přístupná pro všechny uživatele Googlu zdarma. Pokud byste ji chtěli vyzkoušet, není nic jednoduššího si ji přes Google otevřít.
obrazovka s grafy

Jestliže máte program již otevřený, můžeme si vybrat, zda chcete tvořit dokument, tabulky, prezentaci nebo formulář. Po zvolení druhu dokumentu, je před vámi volba, zda chcete otevřít již existující dokument, nebo vytvořit nový. Pokud chcete vytvořit zcela nový, klikněte v pravém dolním roku na tlačítko plus. Naopak pokud dokument již vytvořený máte, prostě si soubor nahrajte z počítače a můžete s ním i nadále pracovat. Výbornou zprávou pro všechny jistě je to, že služba perfektně spolupracuje s Microsoft Office, tudíž lze upravovat i vytvářet soubory ve stejném formátu.

Další nespornou výhodou je, že vytvořené dokumenty jsou automaticky zálohovány. Díky tomu se nemusíte bát o ztrátu dokumentů. Dalším velkým plusem je, že dokumenty budete mít přístupné odkudkoliv, kde se připojíte ke svému účtu na Googlu.

Pokud vás tedy již nebaví vyhazovat peníze za placené programy, zkuste to zdarma s touto aplikací a jistě nebudete zklamaní!