Lidé, kteří mohou žít v rodinném domě, v dřevostavbě, ve vilové zástavbě či v rekreační chatové oblasti docení toto prostředí zejména tehdy, mají-li možnost vykročit ze svého obydlí na terasu, třeba brzy zrána, těsně před východem slunce, a pozorovat probouzející se přírodu kolem nich. Balkony, lodžie a zejména právě terasy poskytují dostatek soukromí a výhled do prostředí, které máme rádi, a naplňuje nás klidem a vnitřní pohodou. Podstatné ovšem je, abychom terasu patřičně vybavili pohodlným zahradním nábytkem, dekorativními rostlinami a především zajistili pohyb po bezpečné, praktické a zároveň vzhledově přijatelné podlaze.

houpací křeslo na terase

Podlaha na venkovní terase může být koncipovaná velmi různorodě, nejčastěji to však bývá keramická či kamenná dlažba, ale také velmi často je pokryta masivním dřevem. Dřevo je na podlaze nesmírně působivé a někteří lidé mu dávají přednost i před přírodním kamenem, neboť je příjemnější na dotek bosou nohou a také mnohdy lépe vypadá.

terasová prkna

Na výběr máme několik druhů dřevin, zpravidla se jedná o borovici nebo exotické dřevo, ale významné místo tu zaujímá i sibiřský modřín. Čím je tento strom výjimečný a proč vám jej doporučit na terasu pro podlahovou krytinu?

Je přijatelný cenově – sibiřský modřín se v cenovém rozpětí nachází někde uprostřed mezi borovicí s krátkou životností a mezi exotickými dřevinami, jejichž cena je opravdu vysoká. Je to ona známá „zlatá střední cesta“, ale neznamená to výrazný ústupek vůči životnosti, která přesahuje dvě desítky let. Samozřejmě za předpokladu, že bude podlaha zhotovena podle doporučení odborníků a bude také řádně udržována.

Má výjimečný vzhled – modřínové dřevo je obecně velmi atraktivní, vzpomeňme kupříkladu film „Vrchní prchni“, kde se jeden ze spolužáků chlubí Josefu Abrhámovi krovy z modřínu, jakožto něčím luxusním a výjimečným. Podlaha na terase z modřínu vás tedy dozajista svým vzhledem příjemně překvapí.