V dnešní době je štíhlá postava v módě. Nebylo tomu tak samozřejmě vždy – stačí si jen vzpomenout na sošku Věstonické Venuše, či na barokní obrazy, které nám ukazují tehdejší ideál krásy. Tím byla žena širokých boků. Je to pochopitelné, neboť se předpokládalo, že díky širší pánvi bude mít i snazší porod. A to v době, kdy žena měla za život i deset dětí (a byla ráda, pokud se jedno či dvě dožilo dospělosti) a zdravotní péče rozhodně nebyla na takové úrovni, jako ji známe dnes, velmi důležité.

detox1

Doba se však změnila, a s ní i ideály. Honba za štíhlou postavou však mnohdy nutí ženy k tomu, aby zkoušely prakticky všechny možné prostředky. Mezi ně patří i nejrůznější typy diet. Známe diety podle krevních skupin, dělenou stravu a další. A sem se řadí také proteinová dieta. V čem spočívá?

V zásadě jde o to jíst stravu (v rozumném množství, samozřejmě) s vysokým obsahem proteinů. Ten je lehce stravitelný a pomáhá zrychlit metabolismus a tím teoreticky i spalování tuků a tedy i hubnutí. Najdeme spoustu lidí, kteří jsou přesvědčeni, že jim právě tento typ diety pomohl, mezi nimi také spoustu celebrit. Jak je to ale doopravdy?

detox2

Problém je, že v naprosté většině případů ženy, které zkoušejí jakýkoliv typ diety, zapomínají na druhou část oné rovnice – zvýšit množství pohybu. A to se může negativně podepsat na zdraví. Ne že by to byla zcela jejich vina. Životní styl většiny z nás tomu zkrátka nepřeje.

Vezměme si běžný den – vzbudíte děti, připravíte snídani, odvezete je po cestě do práce do školy či školky. V práci strávíte devět hodin, kde většinu času prosedíte, když počítáme i polední pauzu a dobu, než skutečně začnete pracovat či než vše uklidíte a odejdete. Po cestě z práce vyzvednete děti, doma s nimi uděláte úkoly a jste ráda, že si večer sednete a padnete. Víkend pak patří domácím pracím.

Lepší by tedy bylo změnit životní styl, než dietu. Je to těžké, ale věřte, že to za to stojí.