Asi nikoho nepřekvapí, že povinnost mít u každého schodiště, terasy či balkonu zábradlí je v naší zemi dána zákonem. A z dobrého důvodu. Jde tu především o naši bezpečnost a pohodlí, nehledě na psychologický efekt, který na nás má. Rozhodně je to tedy dobrá věc, avšak není divu, že se proto výrobci předhání v tom, který z nich má to nejlepší. Může být vyrobeno z nejrůznějších materiálů a mít rozličný tvar, avšak vždy platí, že musí mít i příslušnou atestaci. Tak máme jistotu, že je spolehlivé a skutečně předpokládanou zátěž vydrží. Je však jasné, že i zde existují trendy, které se v průběhu času mění. Zatímco dříve bylo například nejpopulárnější dřevo, a i v současnosti je velmi oblíbené, dnes se na výsluní dostává kov, především pak chrom. To však nejsou ani zdaleka jediné možnosti, které máme.

nerezové zábradlí na schodiště

Jednou z těch méně známých je i nerezové zábradlí KMK Design. Jak již název napovídá, je vyrobeno z nerezového kovu, nejčastěji oceli. To mu dává velkou odolnost vůči vnějším podmínkám, především pak vlhkosti, která jiným kovovým materiálům působí problémy. To však není ani zdaleka tak oblíbené, jak by se mohlo vzhledem k jeho vlastnostem zdát, a to hned ze dvou důvodů. Tím první je vzhled. Nerezová ocel totiž nemá jasný lesk chromu, teplý vzhled dřeva či solidnost kamene nebo betonu. A právě to může mnohé lidi odradit.

zdobené balkonové zábradlí

Mnohem více jim však vadí cena. Ta totiž není, právě vzhledem k použitému materiálu, nejmenší. A jen málokomu se chce za něj dávat tolik peněz. Přesto se však najdou situace, kdy je výhodné pořídit právě to. Investují do něj především úřady. Ty si totiž spočítaly, že když do kalkulací zahrnou i nutnou údržbu a předpokládanou životnost, vyjde jim nerez mnohem levněji. Proto jej najdeme na mnoha venkovních veřejných místech, jako například schody či zábradlí na mostě přes řeku. Rozhodně tedy má své místo, a rozhodně by nebylo na škodu, kdyby si více lidí uvědomilo jeho dobré vlastnosti. Zjistili by, že se jim tato koupě nakonec vyplatila.