I když to tak právě v tuto chvíli ještě zrovna nevypadá, léto se nezadržitelně blíží. A všichni velice dobře víme, co toto znamená. I když se nám někdy ‚tento způsob léta zdá poněkud nešťastný‘, většinou u nás máme teplo, ne-li přímo vedro. A je nasnadě, že se obvykle jen neradi smiřujeme s tím, že jsme zaliti potem, cítíme, jak je povrch našeho těla lepkavý, že jenom neradi těžce lapáme po dechu.

Když je léto, je třeba se obvykle i někde osvěžovat. A to ať už se nacházíme doma nebo venku.

Kolikrát si jenom říkáme někde na své zahradě, že by to chtělo se trochu osprchovat! Jenže to znamená jít domů, kam máme zavedený vodovod a kde se tedy nachází i ona vytoužená sprcha, čímž ztrácíme čas a třeba si tam zvenčí nanosíme i nečistotu…

hlavice sprchy

Sprchovat se v domě tedy můžeme, ale není to uprostřed léta zrovna ta nejideálnější varianta řešení. Daleko příjemnější by určitě bylo mít sprchu rovnou někde venku, třeba na té zmíněné zahradě. Ale copak to jde?

Ano, vlastně to jde. Není to žádný neřešitelný problém. Od toho přece už odedávna existuje a k tomu slouží solární sprcha. Tedy obdoba toho, co míváme běžně ve svých koupelnách, ovšem přizpůsobená právě tomu, aby nám poskytovala své často neocenitelné služby venku, pod širým nebem.

sprchová hlavice

Takovou solární sprchu si prostě můžeme koupit, jednoduše složit a umístit kamkoliv, kde je nám to libo a kde máme aspoň kousek toho pevného zemského povrchu. Taková sprcha se tu napojí na zdroj vody a po jejím vystavení slunečním paprskům se nám právě svítící slunce navrch postará i o to, aby z takové sprchy tekla voda teplá, nikoliv studená jako led.

Kdokoliv má tedy nějaký ten venkovní prostor, může si na něm onu solární sprchu nainstalovat. A nemusí tak činit na jednom místě a navěky, protože lze tuto kdykoliv i demontovat a umístit někam jinam, tak, jak je to zrovna potřeba. A to je pak osvěžení!