V dnešní době je zcela normální, že se v jedné místnosti nachází více druhů různých svítidel. Vždy je ideální mít v prostoru jedno centrální svítidlo, které pěkně osvítí celkové prostory místnosti. Ale to by bylo pro chvilky pohody nepříjemné, což se může hravě vyřešit doplňkovými světly podle zvolené místnosti a druhu svítidla. V podstatě celkové osvětlení prostoru má mít souhru a vytvářet dokonce světelné pozadí, které bude nevtíravé a svým způsobem útulné. Pro každou činnost se hodí jiná barva svícení. Výběr je skutečně velký, například LED žárovky Praha Lightpark dokáží vytvořit dokonalou světelnou souhru. Nepředhání se ve své svítivosti a skutečně se ideálně doplňují při vhodné kombinaci.světla v kuchyni si nijak nekonkurují
Jak vybrat celkové osvětlení?

  • Lustr se silnou žárovkou bývá sice častým, ale ne vždy ideálním řešením. Je pravdou, že jeho efekt bude hodně záležet na tom, kolik žárovek zde bude svítit a jakou intenzitou. Dokonce i samotné stínidlo může hrát velkou roli, jak moc světlo zastíní.
  • Naprosto skvělý doplněk, který nezklame, bude několik malých zdrojů, které se nainstalují do stropu. Ty jsou naprosto ideální, jelikož nevytváří žádný stín a jako novinka je možnost tyto světélka řídit dálkovým ovládáním. Takové sady malých stropních svítidel jsou vhodné nejen jako světelné pozadí do obývacího pokoje nebo jídelny, ale na osvětlení různých dekorativních předmětů či sbírek. Dokonce nezahanbí svojí přítomností ani chodbu nebo předsíň.
  • Různé lampy, které mohou mít stolní provedení nebo vyčnívat na různých místech na vyšším stojánku.
  • Zajímavý design vytváří podhledové zdroje, které jsou nyní nejčastější volbou v kuchyni a osvěcují příjemně pracovní desku. Má to svoje výhody, protože nevytváří žádné stíny a dobře se při nich pracuje.led žárovka

Pár rad pro jídelní stůl

Přirozeně nebudeme vybírat jídelní stůl, ale osvětlení pro jídelní stůl. Je vcelku logické, že by nad ním mělo být vhodné světlo, ovšem jaké? Věděli jste, že i tato záležitost má svá pravidla? Především dolní okraj svítidla by měl viset alespoň 70 cm nad deskou stolu. Když by se pustilo níže, tak by mohlo oslňovat a to je přesně to, co nikdo nechce. Na druhou stranu můžeme světla umístit ve správné vzdálenosti, a přesto budeme mít problém v podobě odlesků, což také není zrovna příjemné. Ale i na to existuje jednoduchá rada. Na lesklou jídelní desku stolu platí jen a pouze ubrus. Poté je již vše v naprostém souladu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup