Muži si neradi nechají diktovat, jak se mají oblékat, a jak by měl jejich životní styl vyjadřovat jedinečnou osobnost. Módní trendy jsou jedna věc, ovšem vlastní názor na odívání se s nimi nemusí vůbec shodovat.

Přesto se většina z nich nechá alespoň inspirovat svým okolím, směry oděvního a obuvnického průmyslu, někoho osloví i konzervativní způsob oblékání a obutí, jiný dbá na pohodlí a upřednostňuje vlastní zdraví před tím, co se zrovna nosí, a co ne.
splétané boty

Zajímavě to funguje i u obouvání. Lidská společnost se neustále vyvíjí a co bylo nemyslitelné ještě před sto lety, dnes nikdo nepovažuje za nevhodné. A tak se mezi lidmi objevují nejrůznější styly, vyjadřující náš vnitřní svět. Boty jsou vlastně jakýmsi zrcadlením duše a je-li muž upravený, na první pohled zajímavý, pohledný a přitažlivý, pokaždé náš pohled sjede na závěr až dolů, jak se obouvá. Špinavé a děravé škrpály by pak všechno ostatní pokazily.

Elegáni

Co obouvají elegáni? Dva nejoblíbenější druhy polobotek. Prvním z nich jsou perforované, prodyšné tzv. brožovky. Jsou známy již téměř dvě stě let, původně se jednalo o obuv pro farmáře v Irsku a Skotsku, později se začaly objevovat mezi hráči golfu a proslavil je především jazz v období kolem druhé světové války. V černobílém provedení je začali nosit mladíci v zámoří díky filmu s Elvisem Presleym.

Druhý typ vycházkové obuvi vhodné ke společenskému oděvu jsou „chukka“, kotníčkové kožené polobotky zpravidla z hovězí usně. Zavazují se na tkaničky a jsou univerzálním typem bot prakticky ke všemu.
skateboard a sportovní obuv

Pohodáři

Pohodáři upřednostňují pohodlí a oslovují je především textilní nebo kožené typy bot, v Česku známé jako „tenisky“, ve světě uváděné jako „sneakers“. Nehodí se sice k obleku, ale většina mužů tohoto typu se v obleku ve společnosti prakticky neobjevuje. A dochází-li k tomu přece jen ve výjimečných případech, pohodáři obouvají spíše pohodlné mokasíny, co připomínají prérijní indiány – kožené, vyzdobené třásněmi, výšivkami a korálky.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup